در شرایطی که بارها و بارها سگهای ولگرد در سطح شهر ماسال مشکل آفرین شده اند با این حال هنوز هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

صبح امروز اتاق خبر، تصویری را منتشر کرد که نشان از عمق فاجعه مدیریتی شهر ماسال می دهد، اینکه یکی از سگهای خیابانی تا طبقه سوم آپارتمان پیشروی کرده و با خیالی آسوده آنجا آرام گرفته است!”

به گزارش تالش فردا اگر چه معضل حضور سگهای ولگرد در شهرهای شمالی وجود دارد، اما این میزان در شهر ماسال فراتر از حد تصور است، به نحوی که دیگر همگان می دانند از حوالی ساعت  شب دیگر امکان تردد به صورت پیاده در خیابانها و به صورت خاص کوچه های این شهر یا وجود نداشته و یا با ریسک فراوان همراه است.

پس از انتشار خبر صبح امروز کمترین حرکتی که جناب مهندس کاتوزی می توانست انجام دهد تشکیل جلسه فوق العاده برای این بحران حالا دیگر طولانی شهر بود، اینکه سرانجام چه باید انجام شود؟ چه کسانی متولی این طرح هستند؟ اصلا شهرداری تا کنون چه کارهایی انجام داده؟ در آینده قرار است چه کاری انجام دهد؟
این مشکل مختص به امروز و دیروز نبوده، از سالهای گذشته وجود داشته و در یک سال اخیر بر شدت آن افزوده شده، اما شهرداری در این راستا به کدام نهادها نامه نگاری کرده؟ چه نتیجه هایی در بر داشته؟ راه حل برون رفت از این مشکل چیست؟ آیا هزینه ای برای این بحران فراگیر در نظر گرفته شده است؟

محمد کاتوزی در کنفرانس مطبوعاتی ماه گذشته در پاسخ به این معضل چنین گفت : کمیسیونی تشکیل شده به ریاست فرماندار محترم، دبیری ما و با حضور شبکه دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، دادستانی و محیط زیست که این معضل در آن بررسی شده و انشاله در آینده در این زمینه به راهکارهایی در این زمینه دست پیدا خواهیم کرد؛ این موضوع موضوعی نیست که به تنهایی شهرداری از پس آن بر بیاید؛ نیاز به همت همه دستگاه های زیربط خواهد بود تا بتوانیم این معضل که برای شهروندان ما خطرآفرین شده را برطرف کنیم.

حالا سوالی که باید پرسید اینکه چه زمانی قرار است برای این معضل اقدام عملی شود!؟ هنگامی که سیل، آتشسوزی و مواردی از این دست رخ می دهد بلافاصله تیمهای امداد نجات آماده و ستاد بحرانی برای آن تشکیل می شود، علت این موضوع نیز مشخص است؛ زیرا جان و سلامت انسان به خطر می افتد.

اما باید پرسید آیا این بحران که جان صدها انسان را چه در زمینه بهداشت و چه در زمینه جانی تهدید می کند مستلزم برگزاری حتی یک جلسه بحران نیست!؟

از مهندس کاتوزی که فردی توانمند در حوزه ی اجرا هستند انتظار می رود اقدام سریع و قاطعی در این زمینه انجام دهند، یا اگر به هر دلیلی از انجام آن بر نمی آیند صدای مردم خود را به گوش مسئولان بالادستی برسانند و برای حفظ جان شهروندان تدبیری پیشه کنند، زیرا هر لحظه ادامه این روند ممکن است خساراتی جبران ناپذیر به بار آورد.