بنا بر اخبار واصله، طی آینده نه چندان دور شاهد موج تغییرات در سطح مدیران میانی شهرستانهای تالش، رضوانشهر و ماسال خواهیم بود.

موج تغییرات مدیران میانی طی چند روزگذشته به غرب گیلان رسیده و در اولین تغییر، بابک خادم آزاد جانشین سید رضا صفوی در بخشداری شاندرمن شد.

اما این تغییر دامنه ی گسترده تری را به خود خواهد گرفت و به زودی شاهد جابجایی مدیران سیاسی سه شهرستان تالش، رضوانشهر و ماسال خواهیم بود.

به گزارش تالش فردا، ظاهرا روند انتصاب در استانداری گیلان و در زمان حضور دکتر سالاری، ظاهرا بدین شکل صورت می گیرد؛ ابتدا لیستی از کارمندان و کارشناسان شاغل در بدنه وزارت کشور را شناسایی و پس از آن بررسی می کنند که کدام یک از آنها واجد شرایط برای  ارتقا و بکارگیری در پستهای مدیریتی هستند.

بدین ترتیب چند لیست، در چند سطح متفاوت تهیه می شود: لیستی از افرادی که واجد بخشدار شدن هستند ، لیستی از افراد واجد شرایط برای سمت معاونت و لیست دیگر معاونینی هستند که امتیازات آنها به حد نصاب لازم برای ارتقا به سطح فرمانداران می رسد.

اما قرار است در سه شهرستان ماسال، رضوانشهر و تالش چه اتفاقی رخ دهد؟ چه کسانی برای چه پستهایی در نظر گرفته شده اند!؟

به طور کلی در حال حاضر و در حوزه معاونت تالش، رضوانشهر و ماسال سه جای خالی خواهیم داشت، معاونت ماسال احتمالا رفتنش قطعی شده، معاونت سیاسی تالش پیشتر رفته و اخیرا یک معاونت تحت عنوان معاونت برنامه ریزی و عمرانی به فرمانداری رضوانشهر اضافه شده است.

با این تفاسیر ما در سه شهرستان، سه جای خالی خواهیم داشت که می بایست طی یک ماه آینده تعیین تکلیف شوند.

به نظر می رسد در ارزیابی که کمیته انتصابات استانداری گیلان داشته اند چهار بخشدار سه شهرستان یعنی سید رضا صفوی بخشدار شاندرمن، هادی صیادی بخشدار مرکزی رضوانشهر ، محمد ابروفراخ بخشدار مرکزی ماسال و علی درمانی بخشدار اسالم واجد شرایط ارتقا به سطح معاونت و جابه جایی را دارا هستند.

 

اما نقش فرمانداران در داستان انتصابات چگونه است؟

 

واقعیت این است که فرمانداران لیست منتخب خود از افراد واجد شرایط را بر حسب اولویت به کمیته انتصابات معرفی کرده و سپس آن کمیته، بر اساس متر و ارزیابی های خودشان با انتصاب کسی که امتیاز بالاتری را کسب کرده، موافقت می کنند.

 

بنا بر اخبار واصله با توجه به خالی بودن دو جایگاه معاونت در شهرستان تالش و رضوانشهر، جابه جایی هادی صیادی، علی درمانی و سید رضا صفوی در اولویت روزهای اتی قرار دارد تا مقصد نهایی این سه مشخص شود.

به نظر میرسد حسنی پور فرماندار رضوانشهر مذاکرات جدی ای بر سر انتصاب صیادی به عنوان معاون امور عمرانی و برنامه ریزی و رضا صفوی به عنوان بخشدار مرکزی رضوانشهر داشته است و تا یک قدمی نهایی شدن کابینه خود پیش رفته است.

 

از طرفی مهدوی فرماندار تالش با توجه به تجربه وزارت کشوری درمانی و سابقه بیش از ۷ ساله حضور وی در جایگاه بخشداری حویق و اسالم و همچنین نظر مساعد حامیان دولت و گروه های سیاسی شهرستان تاکیدش بر بکارگیری درمانی به عنوان معاون سیاسی شهرستان تالش می باشد هر چند که وی سید رضا صفوی را به عنوان دیگر گزینه های مدنظر خود به کمیته انتصابات استان معرفی نموده اما در صورت وقوع انتصابات احتمالی او در رضوانشهر، باید منتظر معاونت علی درمانی بر جایگاه معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری تالش بود.
محمد ابروفراخ دیگر بخشداری است که به سطح معاونت رسیده اما هنوز تغییر او در بخش مرکزی ماسال قطعی نشده است، از طرفی انتظار می رود در صورت انتصاب صفوی به معاونت تالش، نام ابروفراخ برای بخشداری رضوانشهر مطرح شود، در عین حال که نام او در بین گزینه های معاونت در شرق گیلان نیز دیده می شود.
شنیده می شود، قربان خوشحال معاون فرماندار ماسال نیز در سمتی در استانداری گیلان به کار خود ادامه خواهد داد.
این گمانه زنیها در شرایطی رخ می دهد که رایزنیها برای قطعی کردن انتصابات همچان ادامه داشته و ممکن است در آینده تغییرات دیگری در چینش مدیران سه شهرستان شاهد باشیم.