معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار تالش از برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل این شهرستان در اول آبان امسال با مشارکت پنج استان معین خبر داد.

به گزارش خبرنگار تالش فردا ایرج شاهی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی رزمایش پدافند غیرعامل در فرمانداری تالش گفت: این رویداد ساعت هشت صبح در انتهای بلوار سید نیکی تالش با همکاری استان های اردبیل، زنجان، مازندران، قزوین و گیلان به منظور رفع مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهری بعد از زلزله فرضی برگزار خواهد شد.

وی افزود: این نخستین رزمایش پدافند غیرعامل تالش در سال جاری است و آمادگی و عکس العمل دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران در رویارویی با حوادث طبیعی و خرابکاری فرضی دشمن سنجیده خواهد شد.

وی ادامه داد: مدیریت بحران در پدافند غیرعامل از اهمیت خاصی برخوردار است و میزان آمادگی اعضای ستاد مربوطه در مقابله سریع با حوادث طبیعی و ساختگی و کاهش خسارت های آن مهم است.

شاهی بیان کرد: رزمایش پدافند غیرعامل موجب افزایش اطلاعات مردم و سطح آمادگی روحی و فکری آنها برای مدیریت بحران ها و حوادث خواهد شد و دستگاه های اجرایی در برگزاری آن، همکاری کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

  • نویسنده : سید رامتین نیک مهر‌