زیرساخت‌های خوبی در زمینه گردشگری در استان گیلان وجود دارد اما باید عزم ملی برای بهره گیری از زیرساخت ها نیز وجود داشته باشند.

شهرود امیر انتخابی در مراسم معارفه خود که با حضور استاندار گیلان و معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور که در سالن همایش های بانک ملی برگزار شد گفت: میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری یک دستگاه کاملا فرابخشی است که برای انجام فعالیت های خود نیاز به تعامل با سایر دستگاهها دارد و ما امیدواریم بتوانیم در استان گیلان با ایجاد تعامل هرچه بیشتر به اهداف این سازمان دست یابیم.

وی ادامه داد: استاندار گیلان تأکید فراوانی بر موضوع گردشگری دارد و خوشبختانه در سالهای اخیر گردشگری از جایگاه بسیار بالایی برخوردار شده و مسئولان نظام به اجماع نظر رسیدند که محور توسعه را بر اساس گردشگری بگذرد.

امیر انتخابی با اشاره به اینکه طرح اقتصادی گردشگری به جای اقتصاد نفتی را می توان به صورت پایلوت در استان گیلان اجرایی کرد گفت: زیرساخت‌های خوبی در زمینه گردشگری در استان گیلان وجود دارد اما باید عزم ملی برای بهره گیری از زیرساخت ها نیز وجود داشته باشند.

وی تاکید کرد: در استان گیلان ظرفیت های متفاوتی برای گردشگری وجود دارد اما باید چند نوع خاص از این ظرفیت ها را شناسایی و برای آنها برنامه‌ریزی کرد ما می توانیم در بحث گردشگری سلامت ساحلی غذا در استان گیلان به نتایج مطلوبی برسیم.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: استان گیلان در جذب گردشگر داخلی تا حد زیادی موفق است و باید برای ارز آوری و درآمدزایی روی گردشگری خارجی برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به قدمت هزار ساله جنگل‌های هیرکانی در گیلان گفت:ما تمام تلاشمان را برای ثبت این جنگلها به کار خواهیم بست و همچنین ثبت جهانی ماسوله از دیگر برنامه هایی است که برای میراث فرهنگی گیلان دارای اهمیت بسیار بالایی است