واحدهای اقامت دهی گردشگری ماسال حداكثر، تا يكماه آينده فرصت دارند نسبت به اخذ شناسه اماكن عمومی برای مجموعه خود اقدام نمايند.

به گزارش تالش فردا، بر اساس دستورالعمل شناسایی و ساماندهی طرح ملی خانه مسافر، واحدهای فعال در زمینه اقامتی و گردشگری فاقد مجوز در ماسال بعد از مهلت مقرر حق فعالیت نخواهند داشت.

بر اساس این دستورالعمل، تمامی واحدهای فعال اقامتی و گردشگری از جمله: هتل ها، اقامتگاهای بین راهی و ویلا ها می بایست حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری دارای شناسه اقامت دهی اماکن عمومی باشند.

این در شرایطی است که عدم ساماندهی خانه مسافرها در ماسال مشکلاتی را پیش روی صنعت نوپا و کنترل نشده گردشگری در این شهرستان شده است.

بدینترتیب، کلیه واحدهای اقامتی گردشگری شهرستان می بایست با مراجعه به مجری طرح شهرستانی ساز و کار قانونی دریافت شناسه اداره اماکن عمومی و اخذ پروانه الکترونیکی فعالیت خانه مسافر را، حداکثر تا پایان آذرماه گذرانده و به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمایند.

با این حال به نظر می رسد، تشکیل کارگروه گردشگری در زمینه رفع موانع پیش رو برای واحدهای عشایری در ییلاقات به مدیریت فرمانداری شهرستان ماسال تاثیر گذار خواهد بود.

شایان ذکر است شرکت نقش نگین کادوس مجری طرح ملی ساماندهی خانه مسافر در شهرستان ماسال، از ابتدای سال جاری تا کنون توانسته ۷۰ فقره پروانه الکترونیکی فعالیت گردشگری خانه مسافر در شهرستان که بیشترین تعداد پروانه صادر شده در مقایسه با سایر شهرستانهای استان در سال ٩٧ بوده را تاکنون صادر نماید؛ اما با این حال هنوز تا ساماندهی تمامی واحدهای اقامتی گردشگری در شهرستان فاصله بسیاری وجود دارد.