یکی از شهروندان ماسال طی یادداشتی انتقادی، نسبت به عدم تدبیر شورای شهر و شهردار در مواجهه با وقوع حوادث، از آنها خواسته نسبت به این خطرات هوشیار باشند.

بعد سقه دار سد ماسال هم شکست؛ شک نکنید با این شرایط بام سبز نیز مهمان امروز و فردای ماست و باید خیلی زود از آن خداحافظی کنیم!
سد ماسال که خاطره کودکی دهه شصتی های ماسال بود علاوه بر بحث کشاورزی که عامل تامین اب کشاورزی چندین روستای ماسال بود یکی از نوستالژیکهای ماسال بود که با بی مدیریتی مدیران شهری و شهرستانی با توجه به اخطار ها و اعلام خطرها شکست .
ستاد بحران تشکیل شد و بعد ان نماینده وزیر وارد ماسال شد اما نه شهردار و شورای شهر جهت استفاده از این پتانسیل بخاطر کشمکش سیاسی حضور نداشتند باز هم چون گذشته دود این کشمکشها به چشم این شهر رفت.
در چند روز اخیر در فضای مجاز عکسهایی از حضور مدیریت ستاد بحران در چند سال گذشته نمایان گردید اما ثمره این حضور در خواست ندانسته از مدیر عالی کشور چیزی نشد .(درخواست اعتبار برای احداث سد لاستیکی ماسال در حالی که سد های لاستیکی از مصوبات هئیت زیران بود و دارای ردیف اعتباری)
حال چه باید کرد بعد سق دار و سد بام سبز از بین نرود بام سبزی که در گذشته قرار بود از شهرک سینمایی گرفته تا کمپین اقامتی و……..بشود هیچ نشد
امروز یکی از کانون های پر خطر فرسایش سطح شهر بام سبز است که مدیریت شهری بنظر می رسد هیچ برنامه ای برای نجاتش ندارد .
بیست و سه سال از احداث جاده ای در کوه ریزه مندان بعنوان کمر بندی بام سبز می گذرد جاده ای که قرار بودیکی از مراکز توسعه ای و درامد پایدار مدیریت شهری باشد که امروزه حتی یک ریال هم عاید مدیریت شهری نمیشود .
حال جای سوال از شهردار محترم شهر ماسال به قول رییس شورای شهرمان بسیار فنی و دارای رزومه ۱۵۰ پروژه عمرانی می باشد چرا فکری بحال بام سبز در حال تخرب نمی کنید چرا زمان بحران شما به فرماندار و دیگر مدیران تکیه می کنید با ایشان در جلسات حضور دارید چرا علاج واقعه را قبل از وقوع نمی کنید در زمان جلسات کمیته برنامه ریزی و تقسیم اعتبارات شهرستانی قوه قهریه پیش گرفته و یکی از جنابان معاونانتان حضور دارند که عاقبت شهرمان می شود امروز شکستن سد فردا نابودی بام سبز ؟
عزیزان محترم شورا شما نماینده مردم این شهر در مدیریت شهری هستید، بنظر می رسد ماموریت خدمتتان تا انتخاب شهردار بود دیگر تمام .
نظارت بر عملکرد شهردار از اصلی ترین وظایفتان است مردم امانتی بنام شهر ماسال را به شما سپرده اند ایا واقعا اخطاری در خصوص شکستن سد به شهردار نشان دادید .
اقای رییس محترم شورای شهر چرا زمان بحران و پاسخگویی در سطح شهر پیدا نیستید ؟
چه فکری برنامه ای مصوبه ای برای بام سبز دارید ؟
سال گذشته در همین موقع شهردار محترم با تعمیر ساختمان شهرداری مشغول تقدیر از مسئول فنی شهرداری بخاطر طراحی سر در شهرداری بود ایا بعد از شکستن سد بخاطر عدم نظارتشان هم توبیخ شدند .
واقعا جواب قشر کشاورز که درامد سالیانه شان از همین چند متر برنجکاریشان است بخاطر بی مدیریت جنابتان بخطر افتاده را چه کسی خواهد داد ؟
و….. . ……… هزاران سوال که در ذهن بنده بعنوان شهروند کوچک این شهر از بی مدیریتی جنابتان بی جواب مانده است ؟
حال چند پیشنهاد برای حفظ بام سبز که به سرنوشت سد دچار نشود:
-اعلام نفس تردد وسایل نقلیه به مدت دو سال در جاده عبوری
– مهار تخریبهای ایجاد شده با سازه های مکانیکی مانند دیواره گابیونی و ملاتی و حائل بتنی
– هدایت ابهای سطحی و زیر زمینی روان که یکی از عوامل اصلی تخریب می باشد
-محصور سازی ۷۰ درصدی محوطه جنگلی جهت جلوگیری ورود گردشگران
– احداث محلهای اقامتی سبک با مصالح چوبی جهت استقرار گردشگران در مکانهای با تخریب کمتر
– احداث پیاده روهای چوبی جهت تردد گردشگران
و ……..
باشد که شاهد فاجعه عمرانی دیگری در سطح شهرمان با بی مدیریتی مدیران مان نباشیم
به امید ماسالی اباد و ماسالیهایی سرفراز

لازم به ذکر است این نوشته از سوی یکی از مخاطبان نشریه بوده و هیات تحریریه دخلی در آن نداشته است.