همزمان با روز جهانی معلولین جمعی از مسئولین شهرستان ماسال از

صبح امروز محمد جواد عامر به همرا جمعی از روئسای ادارات شهرستان ماسال و به مناسبت روز جهانی معلولین از مرکز نگه داری معلولین خانه کوچک مهر این شهرستان بازدید کردند.

فرماندار ماسال در حاشیه این بازید گفت: امروزه دیگر کسی نیست که انکار کند که معلولیت نشان دهنده ناتوانی یک فرد نیست؛ این عزیزان گاها با تمام مشکلاتی که دارند، کارهای بزرگی انجام داده اند.

محمد جواد عامر همچنین با تمجید از بانیان این مرکز در شهرستان ماسال، و دو عضو از اعضای حاضر هیات مدیره این مجموعه، آقایان ماسالی و جلالیان، خطاب به آنها افزود: ارزش اینچنین کارهایی بر هیچ کس پوشیده نیست، در این شرایط قدم برداشتن در اموری اینچنینی روح بزرگی می خواهد که جای بسی خوشحالی دارد چنین افرادی در این منطقه حضور دارند.

وی همچنین در جریان این بازدید از آثار و نقاشیهایی که توسط عزیزان کم توان حاضر در این مرکز خلق شدند، دیدن کرده و دقایقی را به گفتگو با آنها پرداخت.

در ادامه مجید رضا اصلاحی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان ضمن اشاره به پاره ای از مشکلات پیش روی این قشر گفت: این افراد جدای از جامعه نبوده و بخشی از آن هستند.

وی افزود: برخی تصویر می کنند، برای دستگیری از این عزیزان الزاما نیاز است که کمک مالی باشد، اما هر کس به هر نحوی چه مادی و چه معنوی می تواند در کمک به آنها نقش آفرین باشد.

اصلاحی افزود: وجود چنین مرکزی در شهرستان ماسال جای خوشحالی دارد، اینکه افرادی صرفا با نیت خیر خود متولی چنین اقدامی شده اند نشان می دهد در این منطقه پتانسیل لازم وجود داشته و تنها به اندکی حمایت نیاز است.

در پایان اسماعیل جلالیان، یکی از اعضای هیات مدیره این مرکز ضمن روایتی کوتاه از تاریخچه نحوه تاسیس این موسسه، گفت: مشکلاتی بر سر راه کار ما قرار گرفته که نیازمند حمایت مسئولین است؛ از جمله آن دریافت تسهیلاتی است که می بایست برای ایجاد ساختمان جدید به ما پرداخت شود.

وی افزود: اینکه از شرایط و وضعیت دولت بی خبر باشیم، اینگونه نبوده و به خوبی از مشکلات پیش روی آن باخبریم اما با این حال از فرماندار محترم می خواهیم از ظرفیتهای قانونی برای حمایت از این افراد استفاده نماید.

جلالیان ادامه داد: تمامی برنامه غذایی افراد تحت مراقبت به واسطه کارشناسان تغزیه بوده و پرستارانی که اینجا شاغل هستند، با حقوقی بسیار اندک و به صورت شیفتی ۲۴ ساعته مشغول به خدمت هستند که در نوع خود یک ایثار محسوب می شود.