شهردار ماسال از ادارات مختلف شهرستان خواست تمام نارسایی های شهر را بر گردن شهرداری نیندازند، وی در عین حال گفته شهرداری آمادگی دارد تا با آنها همکاری نماید.

محمد کاتوزی در جلسه ساماندهی آب های سطحی شهرستان ماسال به میزبانی معاون فرماندار  و با حضور سایر ادارات خدمت رسان برگزار شد گفت: متاسفانه در کشور ما باب شده همه ی آوارها بر سر شهرداری خراب می شوند!

شهردار ماسال افزود: بسیاری از ادرات شهرستان، کلیه نارسایی های شهری را بر گردن شهرداری می اندازند؛ حالا شهر که شهر است، متاسفانه مشکلات شهرستان نیز گاها بر گردن شهرداری می افتد! انگار شهرداری و شورای شهر به یک ضربه گیر برای شهرستان تبدیل شده است.

وی افزود: با این حال، ما تمامی اینها را به جان می خریم، حرفها را می شنویم و گلایه ای از این بابت نداریم.

کاتوزی همچنین با اشاره به سختیهای کار در شهرداری ماسال گفت: در این حدود ۱۵ ماه خدمت در این نهاد، حتی فرصت چند روز مسافرت به همراه خانواده را نداشته ام؛ در همین اتفاق اخیر شکسته شدن آب بند، حدود یک ماه است به واسطه نگرانی از تخریب پل شهر خواب نداریم؛ نه به دلیل بدگویی ها؛ بلکه به دلیل شهر خودم؛ و الا وجدان آسوده دارم زیرا خیانتی به شهر نکرده ام.
در طول این مدت که کار کردیم، جناب معاون، آقای فرماندار، بنده، آقای فاطمی و برخی ادارات پای کار هستند و از همه عزیزان تشکر می کنم.

شهردار ماسال در ادامه و در رابطه با لایروبی نهرها و اگوهای شهری گفت: شهرداری ماسال بدون نظارت و نظر کارشناسی نهادهای مربوطه نمی تواند اقدام به بازگشایی انهار و تاسیسات فاضلاب شهری نماید؛ زیرا اگر کار کارشناسی نباشد ممکن است خسارتهایی به وجود آید که فارغ از هزینه های مالی، ممکن است با تبعات اجتماعی همراه باشد.

مهندس کاتوزی گفت: یک سری نهر در حوزه ی شهری وجود دارد که زیر نظر آبیاری هستند، برخی دیگر اداره جهاد کشاورزی که بعضا در این نهرها، آب جریان پیدا نمی کند؛ ما حاضریم این نهرها را لایروبی کنیم اما به شرط اینکه متولیان اصلی آن نظارت داشته باشند.
یا در بحث پاکسازی شبکه فاضلاب شهری، بنده بعید میدانم طی سالیان سال هیچگاه پاکسازی صورت گرفته باشد، اما با این حال شهرداری حاضر است در این زمینه با همکاری این اداره، این اقدام  را نجام دهد.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که کارها به صورت تخصصی و اصولی و با نظارت و هماهنگی کارشناسان همه  سازمان های مرتبط صورت گیرند تا به مشکلاتی در آینده بر نخوریم.

کاتوزی وضعیت برخی نقاط شهر پس از بارش باران را نگران کننده دانست و گفت: متاسفانه در این نقاط با کوچکترین بارشی شاهد بالا آمدن آب و اختلال در زندگی شهروندان مواجه هستیم.

شهردار ماسال در پایان تاکید کرد: این نهاد بدون نظر کارشناسی ادرات مربوطه هیچ اقدامی را صورت نخواهد داد تا خدایی ناکرده اگر روزی مشکلی پیش بیاید مشخص شود با نظارت چه سازمانی چنین کاری انجام شده است.