بررسی های ما نشان می دهد بسیاری از مردم شهرستان، زمینهای خود را به مبلغی به مراتب پایین تر از ارزش واقعی آن به فروش می رسانند.

همزمان با آمار بالای فروش زمینهای روستایی در ماسال، قیمت برخی از زمینهای این شهرستان نسبت به سال گذشته ۶ برابر شده است!

به گزارش تالش فردا، یکی از فعالین حوزه املاک و پیمانکاران ساخت در شهرستان ماسال می گوید: قیمت زمینهای روستایی برخی مناطق به نسبت سال گذشته حتی تا ۶ برابر افزایش قیمت داشته اند.

وی همچنین گفت: طی دو ماه اخیر قیمت زمینهای روستایی تقریبا ۱۰۰ درصد و در برخی مناطق بیش از ۲۰۰ درصد رشد را تجربه کرده اند.

بر اساس این گزارش و به عنوان مثال: زمین روستای وشمه سرا که در سال گذشته هر متر به مبلغ ۸۰ هزار تومان به فروش گذاشته شده بود، اکنون به قیمت ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان خرید و فروش می شود.
همچنین زمینهای روستای درخانه، از متری ۱۰۰ هزار تومان در سال گذشته، به هر متر ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان رسیده اند.

روستاهای دیگر ماسال و شاندرمن نیز قالبا چنین وضعیتی داشته و افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده اند اما این الزاما به این معنا نیست که خود بومیان بتوانند املاکشان را به قیمت واقعی خود واگذار نمایند.

بسیاری از بومیان از قیمت خرید و فروش واقعی این املاک بی خبر بوده و املاک خود را به قیمتهایی بسیار پایین تر از قیمت بازار به فعالان این حوزه واگذار می کنند.

بر اساس این تحقیقات، دامنه فروش زمین مدتی است به شاندرمن نیز کشیده شده و بومیان این بخش نیز قربانی عدم اطلاع از ارزش واقعی دارایی ها و املاک خود شده اند، به نحوی که در یکی از  معاملات اخیر، شخصی ملکی را ۷۵۰ میلیون تومان خریداری کرده و درست ۵ روز پس از آن به مبلغ ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به شخص سومی واگذار نموده است.

شهرستان ماسال طی سالهای اخیر در تیر رس خریداران ملک سایر استانها بوده و اکنون دامنه ی این خرید و فروشها بسیار گسترده تر از آنچیزی شده که خیلی ها انتظارش را می کشیدند.