شهردار ماسال می گوید این شهرداری نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی دارد و وضعیت مالی چندان بر وفق مراد نیست.

مهندس محمد کاتوزی در برنامه صبح امروز رادیو گیلان گفت: هنگامی که آبند شکسته شد منازل اطراف و زیرساختهای شهر در خطر افتادند و به فاصله آب بند تا پل اصلی شهر و به فاصله ای ۳۵۰ متر فاصله کانال فرسایشی ایجاد شد که تا فاصله ۱۰ متری آن رسید.
وی افزود: با دستور استاندار محترم، معاونت هماهنگی امرور عمرانی و مجموعه همکاران، در اسرع وقت پیمانکاری برای (سد) معرفی شد هم هم اکنون کار اجرایی شده و سپر کوبی در حال انچام بوده و فعلا از بحران درآمده ایم.

شهردار ماسال همچنین گفت: سد لاستیکی بالادست پل اصلی ماسال، تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و انتظار داریم مسئولین استانی و کشوری برای این پروژه پول تزریق کنند تا شاهد افتتاح آن باشیم که برای صنعت گردشگری و کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.

کاتوزی یادآور شد: آب منطقه ایی قراردادی با شهرداری دارد که پس از پایان کار، طرح در اختیار شهرداری قرار گیرد تا در زمینهای اطراف آن بتواند پروژه اجرا کرده و سرمایه گذار جذب کند.

وی همچنین گفت: اکثر شهرداریها با بحران مالی رو به رو هستند و از حدود ۱۳۰۰ شهرداری کشور شاید ۳۰۰ مورد آنها حدود ۵ ماه باشد که حقوق پرداخت نکرده باشند.
شهرداریها از نظر مالی بسیار در مضیقه و تنگ نا و از نظر امکانات بسیار محدود هستند اما خدا رو شکر در مدت ۱۶ ماهی که در خدمت مردم ماسال هستم، توانسته ایم تمامی حقوق کارکنان را پرداخت کنیم و حقوق عقب افتاده ای نداریم.

شهردار ماسال در ادامه و درخصوص انتقادیهای مردم در خصوص مشکلات شهری یادآور شد: شهر نارسایی زیادی دارد، متاسفانه برخی از نهادها و دستگا های شهرستان نیز آنها را بر گردن شهرداریها می اندازند، بعضا مشکلات شهرستان را نیز بر گردن شهرداری می اندازند؛ همه مسئولین و مردم عزیز باید بیایند به شهرداری کمک کنند، یک همت همگانی می طلبد و باید دست شهرداری را بگیرند و از همینجا از همه  مسئولین کشوری و استانی خواهش دارم به داد شهرداریها برسند.

محمد کاتوزی افزود: اخیرا ۳۲۰۰ میلیارد تومان از اعتبار سازمان شهرداریهای کشور در بودجه حذف شده بود که به شورای نگهبان رفت و آنها نیز آن را دوباره برگشت دادند، این اعتبار برای شهرداری کوچک یک منبع خوبی بود.

کاتوزی در ادامه و با اشاره به وضعیت مالی نچندان مساعد شهرداری ماسال گفت: شهرداری ماسال ۱۵ میلیارد تومان بدهکاری تملکی دارد، ما ۱۰ میلیارد تومان در خصوص زمینهای اطراف پارک بدهکاری داریم و حتی سند شهرداری را برای اجرای حکم گرو گذاشتیم؛ غیر از این حکم مالکین ۴ میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی نیز بدهکاریم.
شهردار ماسال از همه ی مالکین و وراث آنها خواست: به شهر ماسال کمک کنند، دست شهرداری را بگیرند زیرا شهر، متعلق به خودشان است.

وی همچنین در خصوص تخصیص اعتبار برای شهرداری ماسال در سال جاری نیز گفت: امسال از کمیته برنامه ریزی شهرستان شهرداری ۱ میلیارد تومان اعتبار دارد اما تخصیص آن ۱۰۰ میلیون تومان بوده که پول ۲۰۰ متر آسفالت هم نمی شود.
ما خوشبختانه در ۱۶ ماهه  پروژه های عمرانی داشته ایم و حتی بیش از ۳ و نیم  میلیارد تومان آسفالت معابر داسته ایم و در مجموع هزینه کرد پروژه های عمرانی ما بیش از ۴ میلیارد تومان بوده است.

کاتوزی در ادامه و در خصوص وضعیت معابر شهری نیز یادآور شد: الان شهر ما روکش آسفالت و خیابانهای ما ۳۰ میلیارد تومان اعتبار می خواهد، ما از این مقدار توانستیم ۱۰ درصد را انجام دهیم یعنی ۹۰ درصد کسری داریم و همه ی آن از منابع داخلی شهرداری بوده  و شهروندان بدانند ما هیچ کوتاهی انجام ندادیم و از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

شهردار ماسال همچنین در خصوص مشکلات بام سبز گفت:  شهرداری در دوره  گذشته قراردادی به مدت ۵ سال با منابع طبیعی داشته که ۴ طی سال هیچ کاری نکردند و در سال اخر آمدند طرح را بصورت ۵ ساله به مزایده گذاشته و به سرمایه گذار دادند . ما که آمدیم درخواست تمدید قرارداد به منابع طبیعی را دادیم ولی منابع طبیعی موافقت نمی کند و می گویند باید مجددا مزایده برگزار شود. از استاندار محترم درخواست داریم که در مورد بام سبز به ما کمک کنند.