رئیس شورای شهر ماسال می گوید ” مخالفتی با ساخت و ساز در ییلاقات این شهرستان ندارد اما باید مجوزها به بومیان واگذار شود.

 

مهدی جمالی فرد برنامه رادیویی سیمای گیلان گفت: شاید خیلی ها اعتقاد داشته باشند که ییلاقات و حوزه ی آن به شورای شهر ارتباطی ندارد اما در حقیقت اینطور نیست و بالای ۵۰ درصد مردم داخل شهر، زندگیشان در آنجاست.

جمالی فرد در ادامه افزود: در بحث واگذاری ییلاقات بنده مخالفم و برای آن دلیل دارم و آن اینکه: این شهروندان به بنده مراجعه نمودند و حرفشان این بود اگر قرار است در ییلاقات تحولی ایجاد شود، ابتدا بومیان در نظر گرفته شوند.

وی در ادامه گفت: متاسفم یک سری آقایان (مسئولین شهرستان) آمده اند ییلاقات را به ۴ قسمت تقسیم کرده اند و هنگامی ما می گوییم معرفی بکنید چه کسانی هستند, می گویند: نه, بعدا اعلام می کنیم.

عضو شورای شهر ماسال خاطرنشان کرد: ییلاقات ماسال جز مناطق ویژه گردشگری کشور شناخته شده و مردم از اقصی نقاط کشور مردم به بازدید آنجا می آیند، هنگامی که ساخت کلبه ای انجام می شود کلی بحث قانونی (وجود دارد) اما سوال من این است که چرا باید یک سری بیایند و ۱۶۰۵ هکتار را تعریف کنند و مثلا بیایند بگویند ۷۴ هکتار را برای ساخت ابنیه (اختصاص داده ایم!؟)

جمالی فرد گفت: مردم مخالف واگذاری هستند و همان بومیان تابحال از گردشگران و توریست به نحو احسن پذیرایی کرده اند و اگر مجوزی هست برای ساخت، به همان ها واگذار شود، در قالب طرح(در قالب خانه های بوم گردی) واگذار شود.

رئیس شورای شهر ماسال در ادامه یادآورد شد: نه اینکه کلا (در ییلاقات)ساخت و ساز نشود اما در خصوص طرحهای بزرگی که گفته می شود؛ ما آنجا نه جاده مناسب داریم و (همچنین) کف آن سفره های آب زیرمینی هست و همینطور دسترسی آب مناسب نیز نداریم .

جمالی در پایان از جوانان دهه ۷۰  ماسال که موجب حفظ جنگلهای این شهرستان شدند، تشکر کرد.