سخنان هفته گذشته امام جمعه ماسال، با واکنش تند مسئول سیاسی فومن مواجه شد و او هشدار داده که این شهرستان به خودی خود متولی سیاسی و نظارتی داشته و نیازی نیست از شهرستان دیگری در امور آن دخالت نماید.

نماینده عالی دولت در شهرستان فومن با انتقاد از عدم حضور مسئولین دستگاه تبلیغات استانی که متولی اصلی برگزاری مراسم دهه فجر هستند و علی رغم دعوت انجام شده، در جلسه شهرستان فومن حضور نیافتند، خواهان تعامل و همسویی تمام دستگاه ها و مسئولین و پرهیز از رفتارهای متناقض شد.

قاسم نژاد در فراز دیگری از سخنان خود به مسأله برگزاری مراسم طنز در حلقه رندان پرداخت که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور بزرگان طنز ایران در شهر فومن برگزار شده بود و افزود: ما راضی نیستیم در شهری ارزشی مانند فومن، در مراسم حواشی وجود داشته باشد، اما برخی مسئولین استانی بدون بررسی دقیق و بی طرفانه ماجرا، با ملاک قرار دادن برخی اخبار فاقد مستندات و مغرضانه، علی رغم انجام این کار فرهنگی بزرگ در شهرستان، اقدام به قضاوتی بر پایه اطلاعات نادرست کردند، لذا باید انصاف را رعایت کرد و از سوگیری های یکطرفه پرهیز نمود.

قاسم نژاد ضمن اعلام این که «ما بلدیم خودمان شهرستان را مدیریت کنیم و نیاز نیست دیگران در مورد این شهر و امورات آن تصمیم بگیرند»، از برخی چهره های خارج از شهرستان فومن خواست که با گفتمان مغرضانه و اخبار ضد و نقیض خود نگرش مردم را خراب نکنند زیرا شهر فومن خود دارای امام جمعه، مسئول سیاسی، نماینده و مسئولین نظارتی است.

وی افزود: هنگامی که شخصی پشت تریبون می گوید در شهر فومن به روحانیت توهین شده، این کار به هیچ وجه درست نیست زیرا در زمان حضور استاندار و مسئولین در این برنامه هیچ اقدام ناشایستی انجام نشد و بنابراین این که عده ای در استان خواستار خروج مسئولین از آن جلسه و یا عذرخواهی آن ها شده اند، بر اساس اطلاعات غلط چنین مطالب و انتظاراتی را مطرح می کنند.

فرماندار شهرستان فومن در پایان خواستار این شد که شهرستانی که خود مشکلات زیادی دارد به جای دخالت در امور شهرستان های دیگر، برای خروج از مشکلات خود وقت گذاشته و اندیشه کند.

 

این اقدامات دکتر قاسم نژاد در شرایطی مطرح می شود که در نماز جمعه گذشته شهرستان ماسال، حجت الاسلام موسوی اتفاقات شهرستان فومن را مورد نکوهش قرار داده بود.

خطیب جمعه ماسال در این خطبه ها گفته بود: لازم است گلایه‌ای داشته باشم از همایش یک‌روزه‌ای که در یکی از شهرهای گیلان برگزار شد. همایشی که در ۱۳ دی‌ماه و ۶ روز مانده به سالروز حماسه ۱۹ دی و چند روز پس از سالروز حماسه هشتم و نهم دی‌ماه و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

وی ادامه داد: این همایش در شهر خون و قیام که حدود ۴۸۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است و در زادگاه آیت‌الله بهجت (ره) فومنی و در سالن منتسب به ارشاد اسلامی که وظیفه آن ارشاد مردم است برگزار شد. ارشاد اسلامی متولی فرهنگ مردم و دین مردم است اما در سالن منتسب به همین اداره یک عده شاعر طنزپرداز می‌آیند جسارت و اهانت به شهر قم می‌کنند. اهانت به قم اهانت به مراجع تقلید است.

حجت‌الاسلام موسوی تأکید کرد: این‌ها به ساحت حضرت معصومه (س) جسارت کردند و هر چه سریع‌تر برگزارکنندگان این همایش باید از مردم عذرخواهی کنند و از این کار خود متنبه شوند.

امام جمعه ماسال افزود: من برای آن مسئول متأسفم که از استان بلند می‌شود و می‌آید در این همایش یک‌روزه شرکت می‌کند. یعنی در جایی که جسارت به حضرت معصومه (س)؛ جسارت به علما و مردم قم می‌شود شرکت می‌کند اما همین مسئول عزیز دو سال پی در پی در همایش نهم دی نه تنها شرکت نمی‌کند بلکه حتی بیانیه‌ای هم صادر نمی‌کند. مگر رهبر انقلاب نفرمود فتنه خط قرمز ماست و همه کسانی که در زیر چتر نظام مسئولیت دارند باید مواضع خود را نسبت به فتنه و فتنه گران مشخص کنند؟ سکوت در مقابل فتنه گران همراهی و تقویت فتنه گران است.

حالا این سخنان، با واکنش تند دکتر محمود قاسم نژاد، فرماندار شهرستان فومن مواجه شده و او گفته: این شهر متولی خودش را دارد و بهتر است مسئولین سایر شهرستانها، به مشکلات خودشان بیاندیشند.