در واکنش به مواضع امام جمعه شهرستان ماسال، مدیر ارشاد اسلامی شهرستان فومن رسما از مردم عذرخواهی کرد.

در شرایطی که محمود قاسم نژاد  فرماندار و مهدی افتخاری نماینده فومن حواشی مربوط به همایش ادبی رندان این شهرستان را تکذیب کردند، مدیر اداره ارشاد اسلامی این شهرستان در واکنش به صحبتهای امام جمعه ماسال، عذرخواهی کرد!

به گزارش تالش فردا و به نقل از صبح فومن، همایش ادبی در حلقه رندان با حضور ۱۲ نفر از طنز پردازان کشوری وابسته به دفتر طنز حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کشور و با تایید این نهاد در سالن این اداره برگزار شد.
وی افزود: گروه طنز در حلقه رندان با سابقه ترین گروه طنز کشوری بوده که بارها اعضای این گروه در شهر های مختلف کشور و صدا و سیما تا کنون اجرای برنامه داشته اند.
در همایش روز پنج شنبه ۱۳ دی ماه ۹۷ قبل از اجرای شعر مدعوین اصلی و قبل از حضور مهمانان ویژه مراسم در حاشیه و ابتدای شروع برنامه یک نفر از شاعرین شهرستانی که جز دعوت شدگان از طرف مسول برگزاری مراسم نبود اقدام به اجرای یک قطعه رباعی شائبه انگیز بدون هماهنگی و تایید شعر از طرف مسولین اجرای همایش و با سو استفاده از تریبون زنده نمود.
وی در ادامه افزود اجرای شعر فوق مورد تایید نبوده و علی رغم اینکه این گروه وابسته و مورد تایید حوزه هنری کشور است و این اداره فقط سالن در اختیار قرار داده است مراتب عذرخواهی خود را از محضر علما و مردم ولایتمدار اعلام می دارد.
نیک انجام همچنین تاکید کرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن خود را پاسدار ارزش های اسلام و انقلاب دانسته و گواه این مطلب اجرای برنامه های مختلف ارزشی از قبیل همایش ملی ادبی آیت الله العظمی بهجت فومنی همایش های ملی,شعر انقلاب با حضور استاد علی رضا قزوه و حمید رضا برقعی همایش ادبی شعر مدافعان حرم اجرای بیش از ۵۰ نمایش در حوزه دین و دفاع مقدس اجرای متوالی ۱۸ ساله برنامه سی روز با قرآن و همکاری با نهادهای انقلابی شهرستان و… می باشد.

این عذرخواهی در شرایطی صورت می گیرد که فرماندار ماسال در واکنشی تند به اظهارات امام جمعه شهرستان ماسال گفته بود این شهرستان برای خودش امام جمعه و مسئول سیاسی دارد و نیز نیست مسئولین دیگر شهرستانها در خصوص آنها تصمیم گیری نمایند.

حالا اما به نظر می رسد مدیر ارشاد اسلامی شهرستان فومن، این موضوع را پذیرفته و بر خلاف فرماندار و نماینده این شهرستان از مردم عذرخواهی کرده است.