فردین معصومی کشتی کار ماسالی و آزاد کار سابق ایران از صحبت هایی که کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی پس از بازی با عراق داشته انتقاد کرد.

حامد جیرودی/ فردین معصومی کشتی آزاد کار سابق ایران، یکی از گوش شکسته هایی است که به فوتبال علاقه زیادی دارد و خیلی ها بازی های مختلف به خصوص بازی های تیم مورد علاقه اش پرسپولیس را در ورزشگاه از نزدیک تماشا می کند.کشتی گیر اهل ماسال گیلان در گفت وگویی که با «گل» داشت، از صحبت هایی که کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی پس از بازی با عراق داشته انتقاد کرد.

می دانیم که خیلی به فوتبال علاقه زیادی داری و بسیاری بازی ها را هم در استادیوم از نزدیک می بینی. درباره شرایط تیم ملی در جام ملت های آسیا چه نظری داری؟

اول از همه از این که به عنوان یک ایرانی تیم ملی به عنوان سرگروه صعود کرد، خوشحالم اما فکر می کنم که ما با مربیان داخلی هم این نتایج را می توانستیم بگیریم و به موفقیت برسیم.

یعنی شما به عملکرد کارلوس کی روش انتقاد داری؟

من در خصوص عملکرد فنی آقای کی روش در حدی نیستم که به بخواهم صحبت کنم ولی این که ایشان همیشه بخواهد از همه انتقاد کند خوب نیست و به نظرم همیشه ناز کردن برای مسئولان و مردم ما کار درستی نیست که او انجام می دهد. چون همه چیز ما فقط فوتبال نیست. به نظر من، همین نتایج را علی دایی، امیر قلعه نویی و چند تا مربی جوان تر هم که در فوتبال ایران حضور دارند، می توانستند بگیرند.

یک پستی هم گذاشته بودی و از جواد خیابانی که جواب کی روش را داده بود، تشکر کرده بودی.

به هر حال، ما ایرانی هستیم. کسی حق ندارد به ما بی حرمتی کند. ولو این که در تیم ملی باشد. ما بارها دیدیم که در کشورهای دیگر ممکن است کشتی گیرشان با هر ترفندی برنده شود ولی در کشور ما مردم نمی پذیرند که با هر حرکتی بخواهیم پیروز شویم. مردم ما خصلت جوانمردی را بیشتر دوست دارند. این درست نبوده که مردم ما را گرسنه خطاب کند.

البته گفته شده در ترجمه حرف های او اشتباهاتی صورت گرفته.

به هر حال، اگر ترجمه اش هم اشتباه بوده باشد، باید آن را اصلاح کند و از مردم کشور ما عذرخواهی کند. چون همین مردم دارند خرج آقای کی روش را می دهند. ما در این مملکت شهید داده ایم و پول خیلی ها در جیب آقای کی روش رفته است. نوش جانش. او زحمت کشیده در این مملکت ولی حرمت شکنی نباید کند. البته خود ما مقصر هستیم. وقتی به علی کریمی می توپد و به X و Yحمله می کند، رئیس فدراسیون و وزیر ورزش ایران را مورد خطاب قرار می دهد، باید منتظر این رفتارها هم از او باشیم.

از بحث فوتبال که خارج شویم، چند وقت پیش شنیده بودیم که قصد داشتی برگردی و کشتی بگیری اما اتفاقی نیفتاد. منصرف شدی؟

بله می خواستم دوباره بیایم و کشتی بگیرم ولی با مشورتی که دوباره با دوستانم و بزرگ تر های کشتی داشتم، به این نتیجه رسیدم که این کار را انجام ندهم و حالا هم فقط برای سلامتی تمرین می کنم.

الان شرایط تیم ملی کشتی آزاد را با مربیگری غلامرضا محمدی چطور ارزیابی می کنی؟

خدا را شکر تیم ملی شرایط خوبی دارد و روز به روز هم در حال بهتر شدن است. اول از همه، امیدوارم که کشتی صاحب خود را بشناسد و رئیس فدراسیون مشخص شود. به هر حال، کشتی ورزش اول مملکت ماست و باید هر چه سریع تر تکلیف مدیریت آن مشخص شود. با این حال، پیش بینی می کنم که روزهای خوبی در انتظار کشتی ایران باشد و باز هم بتوانیم در میادین مختلف بدرخشد و ملی پوشان پرچم کشورمان را در میدان های مختلف به خصوص در مسابقات جهانی و المپیک به اهتزاز دربیاورند.