سعید صفوی از جوانان علاقه مند به حوزه ی موسیقی در شهرستان ماسال بوده که زندگی جالبی را سپری کرده بود.

سعید صفوی در سال ۱۳۶۶ در شهرستان ماسال  و روستای میرمحله متولد شد.

او از همان کودکی به موسیقی علاقه داشت اما خانواده اش چندان مشتاق چنین کاری نبودند، با این حال اما او همواره به دنبال این علاقه شخصی خود بوده و برای آموختن موسیقی تلاش می کرد.

نبود امکانات، دوری ماسال از مراکز موسیقی، نبود اساتید و مواردی از این دست، کار آموزش و یادگیری را برای او صدچندان نموده بود، او اما با دستان خالی برای هدفش می جنگید.

سعید با سختیهای فراوان، با مشکلات پیش رویش دست و پنجه نرم می کرد؛ او علاوه بر اینکه روزها تا پاسی از شب بر سر کار بوده و در یک مکانیکی خودرو مشغول به کار بود، شبها و با خستگی بسیار به تمرین موسیقی می پرداخت و در همان حین تمرین، از فرط خستگی به خواب فرو می رفت؛ و این موضوع هر روز ادامه داشت…!

چندی پس از این ماجرا، او تصمیم گرفت برای آموزش بهتر راهی مرکز استان شود، این کار علاوه بر اینکه برای او هزینه بسیار داشت، در عین حال فاصله ۶۰ کیلومتری تا شهر رشت کار را برایش بسیار دشوار کرده بود.

با تمام این مشکلات او تصمیمش را گرفته بود و برای آموختن موسیقی عزمش را جزم کرده بود. در عین حال او پس از مراجعه به رشت با اساتیدی همچون بهادر صفری،  علیرضا محمودی گیتار آموخت و تا امروز به این آموختن ادامه داده است.

 

تصاویر مربوط به این چهره هنری