اهالی روستای سلیم آباد ماسال از فرماندار و نماینده این شهرستان می خواهند با ورود در اجرای طرح هادی این روستا از حقوق ساکنان روستا دفاع نمایند.

تعدادی از جوانان روستای سلیم آباد خواستار تجدید نظر در اجرای طرح هادی این روستا شدند.

به گزارش تالش فردا، تعدادی از جوانان این منطقه در گفتگو با تالش فردا، گفتند: طی سالهای اخیر و با توجه به گسترش بحث گردشگری در شهرستان ماسال، دامداران و بومیان ساکن در مناطق نزدیک به ییلاقات با آسیبهای جدی رو به رو شده اند.

این جوانان می گویند: طی این سالها،  علاوه بر اینکه ییلاقاتی همچون خریدول، اولسبلندگاه، تلارگاه و … مورد توجه غیر بومیان قرار گرفته، روستای آنها نیز از این گزند در امان نمانده و  زمین های روستاییان با قیمتی بسیار ارزان و باورنکردنی به دیگران واگذار شده اند که این روزها همین موضوع برایشان دردسر ساز شده است.

یکی از اهالی سلیم آباد که به تازگی از تهران به منطقه اش بازگشته از وضعیت روستایش به شدت ابراز نگرانی می کند، زیرا او اخیرا قرار بوده طرح هادی روستایی این منطقه تهیه شود؛ اتفاقی که آنها می گویند در آن به منافع بومیان توجهی نشده است.
او می گوید کارش را در تهران از دست داده، اما اکنون که به زادگاهش باز گشته با چنین مشکلاتی رو به رو شده است.

آنطور که روستاییان می گویند موضوع از این قرار است که در نقشه طرح هادی که تهیه می شود، زمینهایی که پیشتر خریداری شده اند در چهارچوب این طرح قرار گرفته اند اما طویله های روستایی و برخی زمینهایشان خارج از طرح عنوان شده اند!

آنها می گویند پیمانکار غیر بومی در حال اجرای این طرح است که چندان با خصوصیات منطقه آشنا نیست؛ آنها در عین حال از فرماندار و نماینده شهرستان می خواهند به این ماجرا ورود کنند و دغدغه بومیان را پیش از اجرای آن لحاظ نمایند.

این جوانان در از تمامی مسئولین شهرستان خواستار ورود و بازنگری در طرح هادی روستای سلیم آباد شدند، روستایی که می گویند: تنها امید آنها برای ادامه گذران زندگیشان است.

لازم به ذکر است: یکی از این اهالی به خبرنگار ما گفت “صبح امروز تعدادی از اهالی این روستا، با مراجعه به فرمانداری خواستار ورود وی به این ماجرا شده اند و ایشان نیز قول داده طی روزهای آینده از این منطقه بازدید داشته باشد.”