مجید کوهی مدیر میراث فرهنگی ماسال می گوید علت عدم پرداخت تسهیلات عدم مراجعه مردم بوده است؛ او همچنین گفته در این شهرستان نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به هتل ها پرداخت شده است.

مجید کوهی در رابطه با انتقادات در رابطه با وضعیت نابسامان پرونده های بوم گردی شهرستان ماسال گفت: ما به لحاظ تشکیل پرونده همچنان رتبه یک استان را داریم.

وی افزود: بدلیل همزمانی با نوروز فرصت بازدید از پروژه های در حال اجرا را از دست دادیم.

او همچنین در رابطه به اینکه چرا تا کنون شخصی به دریافت تسهیلات موفق نشده گفت: اواخر سال ۹۷ نخستین تسهیلات را برای ماسال جذب کردیم و طلسم آن را شکستیم.

یکی از پروژه های بخش شاندرمن به مبلغ ۷۶۰ میلیون تومان تسهیلات داشته که حدود ۳۰۰ میلیون آن را دریافت کرده است.
مدیریت این پروژه را آقای حسین پیشدادی کلور بر عهده دارد و در کنار امام زاده شفیع در حال ساخت است.

علاوه برا این اواخر سال ۹۷ پروژ به ارزش ۳ میلیارد تومان جهت تشکیل پرونده به پست بانک معرفی شدند.

کوهی ادامه داد: در سال ۹۸ نیز ۷ پروژه به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان به بانک توسعه و تعاون ارجاع داده شدند.

مدیر میراث فرهنگی ماسال افزود: حدود ۶۰ نفر دیگر نیز هستند که پرونده هاشان نقص دارد; تا وقتی پروانه موافقت اصولی پس از تایید بخشداری صادر نشود همچنان پرونده ناقص خواهد بود.

وی همچنین در خصوص مهمانپذیر گلبهار و عدم دخالت و حمایت مسئولین گفت: این موضوع به دلیل شهری بودن مکان بوده و پروژه های بوم گردی مختص بافتهای روستایی هستند و ما نمی توانیم در آن دخالت نماییم. البته امیدواریم تا با پیدا کردن مسیری از این پروژه ها نیز حمایت داشته باشیم.

مجید کوهی در خصوص احتمال اینکه طرح های بوم گردی به دلیل انحراف تسهیلات به بخش دیگر, از دستور کار خارج شده اند را رد کرد و گفت: مسئولین از استان قویا پیگیر آن هستند و حتی پس از ایام نوروز از استان به همین دلیل با ما تماس گرفتند که این نشان می دهد که هنوز این عزم وجود دارد.

او در بخش دیگری و در پاسخ به اینکه روزی قرار بوده ده ها شغل به واسطه بوم گردی ایجاد شود و امروز حتی یک مورد نیز اتفاق نیفتاده, گفت: هم اکنون به طور مستقیم تعدادی نجار و بنا در پروژه شاندرمن مشغول کار هستند. علت اینکه کار ایجاد نشده به دلیل تازگی آن است.

مدیر میراث فرهنگی ماسال همچنین در رابطه با تسهیلات خارج از طرح بوم گردی نیز یادآور شد: نزدیک به ۲ میلیارد تومان تسهیلات برای هتلهای این شهرستان پرداخت شده و برخی نیز معرفی شده اند اما خودشان از ادامه کار دست کشیده اند که البته با پیگیری می توانند آن را دریافت نمایند.

او همچنین یادآور شد: نزدیک به ۱ میلیارد و هشتصد میلیون تومان به مشاغل بانوان وام پرداخت شده است.

کوهی در پایان از مسئولین شهرستانی از جمله فرماندار, بخشدار و مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان به جهت حمایت از این طرح ها تشکر کرد.