فرماندار فومن گفت: رئیس جمهور در سفر اخیر خود به گیلان اعلام کرد که ۱۳۱۰ میلیارد تومان به استان گیلان اختصاص خواهد یافت که ۱۱۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات بانکی ارائه خواهد شد.

جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان فومن به ریاست محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن و با حضور اعضای ستاد و جمعی از جوانان و اصحاب رسانه شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری فومن برگزار شد.

در این جلسه در اجرای مصوبات جلسات قبلی ستاد ساماندهی جوانان درخصوص برگزاری همایش جوانان برتر بحث و تبادل نظر شد و در زمینه آماده سازی شرایط برای برگزاری هرچه بهتر این برنامه تصمیماتی گرفته شد.

محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان در این جلسه اظهار کرد، در رابطه با مسائل جوانان، اشتغال، ازدواج، سلامت، ورزش و غیره پررنگ تر از سایر مسائل است و بنابراین دستگاه های متولی در شهرستان ها و ادارات باید با برنامه ریزی مناسب برای جوانان در راستای رفع این نیازها اقدام کنند.

وی با اشاره به انتظارات جوانان از مسئولین و دست اندرکاران، ادارات شهرستان را موظف به توجه به این نیازها دانست و افزود: در این خصوص دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور در سفر اخیر خود به گیلان اعلام کرد که ۱۳۱۰ میلیارد تومان به استان گیلان اختصاص خواهد یافت که ۱۱۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات بانکی ارائه خواهد شد.

فرماندار فومن در ادامه عنوان کرد که از این اعتبارات، ۱۶۵ میلیارد تومان تسهیلات مختص بخش گردشگری است و با توجه به ظرفیت گردشگری شهرستان و حضور جوانان فعال در این بخش، قابل استفاده است.
همچنین ۲۶ میلیارد تومان از این اعتبار به تاسیس شرکت های دانش بنیان اختصاص دارد که به جهت نقش پررنگ جوانان در این شرکت ها، قابل تخصیص به جوانان مستعد و دانش آفرین می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه ضمن اشاره به ۳۷۳ میلیارد تومان تسهیلات در بخش صنعت، معدن و تجارت افزود: در زمینه کشاورزی نیز به ویژه توسعه گلخانه ها، آبزیان و غیره، جوانان تحصیلکرده می توانند از این تسهیلات جهت توسعه اشتغال و کسب و کار خود استفاده کنند.

قاسم نژاد با اشاره به لزوم حمایت از جوانان از طریق تسهیل در ارائه این تسهیلات و مساعدت ها تاکید کرد.

وی همچنین با توجه به نزدیک بودن تاسیس شرکت توسعه عمران، به نقش مهم آن در تقویت اشتغال جوانان و فرصت سازی برای توسعه مشارکت اقتصادی آن ها اشاره کرد.

حمید رضایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان فومن نیز با اشاره به اهمیت حفظ و توسعه سرمایه های اجتماعی که جوانان بخش اصلی آن هستند امری بسیار حائز اهمیت است و در برنامه ششم توسعه به آن توجه ویژه ای شده است.

با توجه به اهمیت جایگاه جوانان و وجود نخبگان متعدد در این قشر در شهرستان فومن، هر ساله برنامه ای در تجلیل از دستاوردها و فعالیت جوانان برگزیده فومنی در حوزه های مختلف به ویژه فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی برگزار می شود که با استقبال گسترده عموم همراه است.

همایش جوانان برتر شهرستان در سال ۱۳۹۸ در فاصله ۲۸ فروردین تا ۳ اردیبهشت سال جاری مقارن با هفته جوان با حضور مسئولین و مردم برگزار خواهد شد و برترین نخبگان جوان شهرستان در عرصه های مختلف معرفی خواهند شد و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.