نماینده فومن گفت: برخی تمام تلاش خود را گذاشته‌اند که با خیال پردازی و رویاپردازی و ده ها روش غیرانسانی بنده را تخریب کنند؛ اینکه عده ای تمام توانشان را  برای تخریب بنده بگذارند جای سوال دارد!

 حجت‌الاسلام محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه در طول سه سال گذشته همواره در جمع خبرنگاران و جوانان این شهرستان ‌  حضور یافته است، یادآور شد: خبرنگاران باید انصاف را رعایت کنند و خوشبختانه اهل قلم در این شهرستان کم نیستند.
 هرچند عده ای به نام فرهنگ و رسانه حرمت قلم را فراموش کردند و بی فرهنگی را ترویج می کنند.
  وی افزود: برخی تمام تلاش خود را گذاشته‌اند که با خیال پردازی و رویاپردازی و ده ها روش غیرانسانی بنده را تخریب کنند. اینکه عده ای تمام توانشان را  برای تخریب بنده بگذارند جای سوال دارد!
  افتخاری با بیان اینکه عزت و احترام امروز او حاصل زر، زور، تزویر و قدرت نبوده است، متذکر شد: این عزت لطف و عنایت پروردگار است که با محبت مردم متجلی و به دست آمده و  با خزعبلات عده ای مخدوش نخواهد شد.
  وی در واکنش به برخی افراد که او را به کم کاری متهم کرده اند، تصریح کرد: بهتر است قبل از انتقاد و پرسش از دیگران با شرح وظایف و چهارچوب اختیارات مسئولان آشنا شویم. به نظر من این اتهامات حاصل دو چیز است. یا اینکه کم سواد و بی اطلاع هستند یا مغرض و تابع جریان خاص. در غیر این صورت چه کسی خارج از حیطه اختیارات مسئولی، از او خواسته ای دارد.
  نماینده مردم فومن و شفت با بیان اینکه همواره سعی به حفظ حرمت ها، اصول اخلاقی و ادب داشته و خود را موظف به رعایت این اصول می داند،  به برخی بی اخلاقی ها، تهمت و هتک حرمت ها به بهانه طرفداری از شخص یا جریانی در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: رفتار مخرب این افراد در فضای مجازی همانند آلاینده ها در محیط زیست است.
  افتخاری یادآور شد:  در کانال پشت پرده برخی هرزه نویسان در فضای مجازی آبرو، اعتبار و حیثیت یک شهر را برده اند اما هنوز شرم نمی کنند. هرزه نویسانی که به آبروی جوانان این شهر و نوامیس مردم رحم نکردند امروز مدعی حمایت از جوانان شده اند!
  نماینده مردم فومن و شفت با بیان این که رسانه‌ها باید پاسدار حریم خصوصی افراد بوده و موجبات جلب اعتماد و اطمینان مردم به خبرگزاری ها باشند، از خبرنگارانی که در عرصه خبر و اطلاع رسانی با پایبندی به اصول حرفه ای فعالیت دارند خواست از کنار پدیده زشت شایعه سازی و تعرض به حریم خصوصی افراد و رواج بداخلاقی ها در فضای مجازی به وسیله عده ای معدود به راحتی نگدرند و ایجاد بستر مناسب فرهنگی در فضای مجازی را از وظایف خود بدانند.
  وی همچنین تصریح کرد: شهرستان فومن در حوزه عمرانی برای توسعه و پیشرفت، ظرفیت بالایی دارد و می‌تواند گوی سبقت را از دیگر شهرستان‌ها برباید به شرط این که صبر و همراهی داشته باشیم.
  در پایان، افتخاری ضمن تشکر و قدردانی از فرماندار ، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد و دست اندرکاران برگزاری این هم اندیشی با بیان این که رهبر معظم انقلاب در خصوص فعالیت جوانان در فضای مجازی فرمودند “امروز جوانان در فضای مجازی فعالند؛ فضای مجازی می‌تواند ابزاری باشد برای زدن توی دهان دشمنان”، بر اهمیت حضور فعال و مثمرثمر جوانان در فضای مجازی جهت تحقق آرمان های والای انقلاب و رشد و تعالی جامعه تاکید کرد.