مدیر کل ارشاد گیلان در جمع اعضای کانون خبرنگاران فومن گفت: تاکنون اعتدالی بوده ام و خواهم بود و مانع از ورود مسایل سیاسی به امور فرهنگی هم خواهد شد.

فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در این نشست با ابزار خرسندی از حضور در شهر علمایی چون آیت الله بهجت فومنی(ره) و بزرگانی نظیر کیومرث صابری و شیون فومنی اظهار کرد: فومن از لحاظ برگزاری همایشهای ملی و استانی سومین شهرستان استان است.
فاضلی با بیان اینکه کانون خبرنگاران شهرستان فومن هنوز به ثبت قانونی نرسیده است، یادآور شد: در صورتی که ثبت این کانون به عنوان یک سمن در وزارت کشور به تایید نهایی برسد، نباید از لحاظ کارکردی در تقابل با خانه مطبوعات قرار گیرد زیرا در زمینه فرهنگ موازی کاری نتیجه مطلوبی در پی ندارد.

وی بر لزوم پاسخگویی و شفاف سازی تاکید کرد و یادآور شد: به عنوان یک مدیر دولتی پاسدار قانون است و خود را مطیع قوانین می داند.

فاضلی با اشاره به برگزاری دوره‌های سواد رسانه‌ای در مرکز استان و با همکاری خانه مطبوعات اظهار کرد: آماده برگزاری این دوره‌ها در شهرستانها با حضور مسوولان هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در انتخاب مدیران و انتصابات به گرایش سیاسی افراد توجهی ندارد، متذکر شد: صداقت، سلامت و کار، شعار اصلی اوست.

وی همچنین تاکید کرد: اعتدالی بوده، است و خواهد بود و مانع از ورود مسایل سیاسی به امور فرهنگی هم خواهد شد.

فاضلی در پایان با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق در فضای مجازی یادآورد شد: بزرگی هیچ کس در شکست دیگران نیست و نباید اخلاق را زیرپا بگذاریم.