انتصاب سارنگ حسن پور به عنوان معاون فرماندار ماسال منتقدان و معتقدانی در این شهرستان داشته و بحث ها بر سر او همچنان ادامه دار است.

بخشدار جوان شکه بیجار طی روزهای آینده جانشین قربان خوشحال در فرمانداری ماسال خواهد شد.
به گزارش تالش فردا، او قرار است به عنوان معاون محمدجواد عامری روی کار بیاید که اختلاف نظر گسترده ای با طیفی از اصلاح طلبان و نزدیکان دولت در شهرستان داشته است.
اما چرا این چهره ی جوان راهی ماسال خواهد شد، موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

سارنگ حسن پور متولد سال ۱۳۶۳ و دارای مدرک دکترا است. او از فعالین سیاسی اصلاح طلب، عضو شورای منطقه حزب اتحاد ملت ایران و رییس ستاد جوانان اصلاح طلب در انتخابات مجلس ۹۴ بوده است.

در دی ماه سال ۹۶ و در نخستین موج بکارگیری فعالین ستادی در پستهای سیاسی گیلان، حسن پور به عنوان بخشدار خشکبیجار جانشین محمدنژاد در این سمت شد.

مهمترین ویژگی حسن پور، صراحت لهجه و وفاداری او به تفکرات اصلاح طلبی محسوب می شود؛ او تفکرات شسته رفته سیاسی داشته و شاید بزرگترین دلیلی که او برای این شهرستان تعرفه شده، ایجاد یک پل برای از سر گیری ارتباط  فرماندار و فعالان سیاسی شهرستان باشد؛ موضوعی که به شدت بخشی از تمرکز مسئولان سیاسی استان را به خود متمرکز کرده است.

سارنگ حسن پور با توجه به فعالیتهای سیاسی و حزبی که در کارنامه دارد، شاید بتواند مسبب یک نزدیکی بین نزدیکان دولت و محمدجواد عامر باشد، اما حضور چهره ی اصلاح طلبی همچون وی در شهرستان ممکن است چندان به مذاق چهره های اصولگرایی که پیرامون فرماندار وجود دارند خوش نیاید؛ تناقضی که مشخص نیست که در نهایت چه بر سر آن خواهد آمد!

در نهایت انتصاب حسن پور به عنوان معاون فرماندار ماسال می تواند محاسن و انتقاداتی را متوجه استاندار گیلان نماید: از یک سو می گویند او کم تجربه بوده و نیروهای همچون او در شهرستان ماسال فراوانند و از سوی دیگر برخی معتقدند حضور چنین چهره ی اصلاح طلبی در این شهرستان می تواند گام مثبتی تلقی شود.