نماینده عالی دولت در شهرستان ماسال می گوید ممکن است امسال نام این شهرستان در دفترچه دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد و مدیران باید آمادگی چنین موضوعی را داشته باشند.

محمد جواد عامر در مراسم روز معلم ماسال و در تالار پاتریس این شهرستان گفت: استان گیلان دارای دو مرکز وابسته به تربیت معلم  یا دانشگاه فرهنگیان است؛ اعلام شده اگر آموزش و پرورش گیلان بخواهد به صورت کامل نیرو جذب کند، این افراد حدود ۷۵۰ خواهند بود.

عامر ادامه داد: لذا بنا به دستوری که وزیر آموزش و پرورش داده، در کل کشور باید مکانهایی را تهیه کنند که این نیروهای جدید در آن آموزش ببینند.
بنا بر همین اساس، دکتر اکبرزاده رئیس دانشگاه فرهنگیان گیلان پیش از ما به ۵ شهرستان دیگر مراجعه نموده و بنا به اعتراف خودشان و اطلاعات دقیق خودمان، هیچ کدام از این ۵ شهرستان نتواسته اندمجوز شرایط تاسیس دانشگاه فرهنگیان را داشته باشند.

فرماندار ماسال افزود: بنده از دو ماه قبل و با شنیدن چنین خبری، پیگیر این موضوع بودم و قرار شد که آقای اکبرزاده از به طور همزمان از شهرستان تالش و ماسال بازدید داشته باشند که این کاراخیرا انجام شد.
باید این خبر خوشحال کننده را خدمت مردم شهرستان اعلام کنم: پس از بازدیدها،شهرستان ماسال، نخستین شهرستانی نام گرفت که تا این لحظه دارای شرایط لازم برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان در استان گیلان بوده است و ما نیز بلافاصله نامه ی  را در این خصوص ارسال کردیم.

وی افزود: پس از ماسال، تالش نیز چنین شرایطی را داشت، با این اشکال که آنها هنوز مکان استقرار لازم را ندارند و بنا بر اطلاعاتی که اخیرا کسب نموده ایم گویا اسم شهرستان ماسال برای قرارگرفتن در دفترچه انتخاب رشته برای دانشگاه فرهنگیان به هیات مربوطه پیشنهاد شده که در صورت مصوب شدن در دفترچه چاپی امسال خواهد بود.
بدیترتیب ممکن است دانش آموزان بتوانند امسال دانشگاه فرهنگیان ماسال را در دفترچه های مذکور جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

فرماندار ماسال در ادامه گفت: با آمدن دانشجویان به این دانشگاه ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم، اما بیایید این مشکلات را تحمل کنیم زیرا اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، چند مکانی که داریم  و نیمه تمام هستند از جمله استخر نیمه کاره، ساختمان نیمه کاره اداری و … که بارها مکاتبه کردیم که بتوانیم اعتباری برای آنها دریافت کنیم؛ شاید به واسطه اعتباری که برای دانشگاه فرهنگیان استان گیلان در نظر گرفته شده بتوانیم این اماکن را آماده کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان گفت: باید بدانیم که برای چنین دانشگاهی پیشتر به رودسر، لنگرود، فومن و … مراجعه شده اما این شهرها نتوانسته اند شرایط لازم را کسب نمایند؛از همه می خواهیم همت کنند، کمک کنند تا بتوانیم این امتیاز را برای شهرستان ماسال نهایی کنیم.