محمد جواد عامر می گوید به دلیل موانعی که در ماسال وجود دارد، کشاورزی از سند چشم انداز این شهرستان حذف شده است.

محمد جواد عامر عصر امروز و در مراسم افتتاح هتل رویال شهرستان ماسال گفت: برای هر شهرستانی سند چشم اندازی نوشته می شود و برای این سند نیز بودجه های کشوری تعلق پیدا می کند.
بنده فکر می کردم برای شهرستان ماسال می شود حد اقل سه حوزه تعریف شود: دام پروری، کشاورزی و گردشگری؛ اما سند چشم اندازی که برای شهرستان تعریف کرده ام، حوزه ی کشاورزی برای سال آینده تقریبا به صفر می رسد، به دلیل  منابع آبی و مواردی که معولا برنامه نویسها لحاظ می کنند.
وی افزود: در همان سند توسعه دو چیز را لحاظ کرده ام و آن (شامل) گردشگری و دامپروری است.
فرماندار ماسال گفت: وقتی برای شهرستان سندی نوشته می شود و بحث گردشگری به اولین آن تبدیل می شود باید زیرساختها هم فراهم شود، نمی شود شما یک حوزه ای را تعریف کنید و برایش زیرساخت وجود نداشته باشد.

عامر ادامه داد: به دلیل طبیعت بکیر و خدادی که خداوند به این شهرستان داده، افراد زیادی سالانه به اینجا وارد می شوند و اگر بستر لازم فراهم نشود استفاده ای  نمی توانیم از آن ببریم.
در اقتصاد گردشگری اگر مسافری دو روز و نیم در شهر اسقرار پیدا نکند، سودی برای آن شهرستان وجود ندارد، پس یکی از بحثها بحث اسکان مسافران است.
فرماندار ماسال افزود: این حرکت، حرکت کوچکی در این مسیر بوده و امید است تا پایان خرداد ۲ هتل و تا پایان سال جاری چند هتل دیگر در این شهرستان افتتاح شود.
وی در پایان گفت: از سرمایه گذاری آقای کوهی که بدون دریافت تسهیلات این خدمات را ارائه کرده و اشتغالهایی که(به واسطه آن) ایجاد خواهد کرد سپاسگزارم؛ امیدوارم که بتوانیم روز به روز با استقبال مردم در این زمینه موفق باشیم.

*برخی جملات نقل به مضمون بوده اند.

  • نویسنده : پریسا رحمتی