فرمانده انتظامی شهرستان ماسال به مناسبت هفته اصناف، با حضور در اتاق اصناف این شهرستان با عوامل این نهاد دیدار کرد.

سرهنگ ارحام عفت دوست می گوید: انسانها وقتی چیزی را از دست می دهند به اهمیت آن پی می برند.

به گزارش تالش فردا،  این مقام نظامی با عرض تبریک به اصناف این شهرستان گفت: باید به این تلاشگران عرصه اقتصادی خسته نباشید گفت، زیرا با تمام مشکلاتی که وجود دارد،  برای تامین نیازهای مردم شبانه روزی در تلاشند.

سرهنگ ارحام عفت دوست، افزود: انسان یک سری نیاز ها دارد که برخی از آنها در اولویت هستند و اولین این اولویتها و واجبرترین آن ها، نیاز فیزیولوژیک است.
تهیه غذا  ابتدایی ترین نیاز و پس از آن دیگر نیازهایی همچون امنیت و عشق و محبت و … قرار گرفته اند. شما بازاریان وظیفه تامین نخستین نیازهای مردم را برعهده دارید و زحمت آن بر دوش شماست. ما نیز در کنار شما هستیم و ما نیز برای برآورده کردن دومین نیاز انسان که امنیت است تلاش می کنیم.
هرکدام از نیازهای انسان زمانی که به مخاطره بیفتد، آن زمان تازه می فهمد که چه چیزی را از دست داده؛ اگر امنیت نداشته باشیم تازه متوجه آن خواهیم شد، در بحث بازار هم همینطور است، هنگامی که غذا یا کالایی را نداشته باشیم متوجه اهمیت آن خواهیم شد.
این زحمت بر عهده شما عزیزان است؛ در پوشاک، خوراک و …، اینکه تلاش می کنید تا با حد اقل حقیمت این اجناس را در اختیار و دسترس مردم قرار دهید، کاری ارزشمند است.

فررمانده انتظامی شهرستان در ادامه و در خصوص تعامل اتاق اصناف ماسال با نیروی انتظامی این شهرستان گفت: هر گاه بخشنامه، قانون و یا اصولی اعلام شده، این اتاق نهایت همکاری و همراهی را داشته است.
وی افزود: ما به عنوان یک نظامی می بایست یک سری اصول را رعایت کنیم، شما در بازار نیز دارای اصول مربوط به خود هستید.  هر کدام از ما از اصول خود خارج شویم مشکلاتی را به وجود خواهیم آورد.
عفت دوست یادآور شد: نیروی انتظامی حتی کوچکترین انتقادی از اصناف این شهرستان نداشته  و تعامل دوجانبه ای بین این دو نهاد وجود داشته که حتی اگر مواردی رخ داده، تنها با یک تماس موضوعات حل شده است.

این مقام نظامی با اشاره به کاهش میزان پرونده های قضایی شهرستان در رابطه با مامویتهای پلیس، گفت: بررسی آمار عملکرد سه ماه امسال به نسبت همین مقطع در سال گذشته نشان میدهد، در سال ۹۷ حدود  ۱۵۰۰ ماموریت برای ۱۱۰ رقم خورد  و امسال ۲۱۱۴ ماموریت، اما سال گذشته  ۱۱۰۰ مورد منجر به تشکیل پرونده شد که این آمار در سال جاری به ۹۰۰ مورد کاهش پیدا کرد.
یعنی بیشتر این ماموریتها، با مشاوره های در محل،  توسط ماموران حل و فصل شدند و این نشان می دهد خوشبختانه تعامل بین مردم و نیروهای ناجا در این شهرستان زیاد است.

وی همچنین افزود: با توجه به افزایش حدود ۵۷ درصدی تماسهای ۱۱۰ در سال جاری، حدود ۱۳ درصد کاهش تشکیل پرونده  به نسبت سال گذشته داشته ایم که از این تعداد، مواردی از آنها در مراحل بعدی و با دادن مشاوره کاسته خواهد شد.

ارحام عفت دوست در پایان از کسبه شهرستان خواست تا با توجه  تعداد زیاد مسافران به شهر، موارد امنیتی کوچک را جدی بگیرند و عوامل احتیاطی بیشتری را لحاظ نمایند.

  • نویسنده : میلاد علیزاده