به گزارش تالش فردا معاون استاندار گیلان در جلسه شورای اداری شهرستان ماسال، گفت:ساخت و سازهای بی رویه در شهرها و روستاها ثمره خوبی ندارد و به نسل آینده جفا می شود.

علی اوسط اکبری مقدم ظهر امروز در راستای اجرای بخشنامه سفر مدیران دستگاه های اجرایی و معاونین استاندار به شهرستان‌ها در سفر به شهرستان ماسال از روند اجرای پروژه های تعریض راه کلیدبر به ماسال، احداث ساختمان اداری تبلیغات اسلامی، احداث سد لاستیکی ماسال و آسفالت راه حاجی بجار به طالب دره بازدید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان همچنین در جلسه شورای اداری شهرستان ماسال با بیان اینکه هر یک از مسئولان باید وظایف خود را به درستی انجام دهند، افزود: در سال های اخیر غفلت های زیادی داشته ایم که دچار خسارات زیادی در حوزه زیست محیطی و منابع طبیعی شده است.
به گزارش تالش فردا، وی مشکلات اقتصادی حادث بر کشور را ناشی از تحریم های اقتصادی و عدم مدیریت صحیح عنوان کرد و گفت: برخی مسئولان نتوانسته اند رسالت و وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان باید دستگاه ها نسبت به ساماندهی پسماندها و حفاظت از منابع طبیعی با یکدیگر همکاری داشته باشند، تصریح کرد: همه باید در کنار یکدیگر تلاش کنیم زیرا جامعه محل زندگی همه ما است.
اکبری مقدم با اشاره به اینکه روند حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی روند خوبی نیست، خاطرنشان کرد: ساخت و سازهای بی رویه در شهرها و روستاها ثمره خوبی ندارد و در هر دو حوزه شهر و روستا به نسل آینده جفا می شود.
وی با تاکید بر اینکه باید جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی در روستاها گرفته شود، اظهار کرد: باید طوری عمل کنیم که نسل آینده قضاوت خوبی نسبت به اقدامات امروز ما داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه مواهب طبیعی سرمایه هایی هستند که باید از آن حفاظت کنیم، افزود: از نظر اعتبارات و منابع مالی در زمینه اجرای پروژه ها چالش های فراوانی داشته ایم و در این مسیر اولویت بندی پروژه ها دارای اهمیت است.
وی گفت: عدم برنامه ریزی درست در سالهای گذشته و آغاز پروژه های جدید قبل از اتمام پروژه قبلی سبب شده که چهار هزار پروژه نیمه تمام روی دست داشته باشیم و هر ساله منابع قطره چکانی برای آنها تخصیص داده شود.
وی با بیان اینکه پروژه احداث ساختمان تبلیغات اسلامی ماسال از سال ۸۶ آغاز شده و هنوز بعد از ۱۲ سال به پایان نرسیده است؛ تصریح کرد: ساختمانی که با اعتبارات محدود می شد به سرانجام رساند اکنون باید با صرف هزینه ۵۰۰ برابری مبلغ اولیه ساخته شود.
اکبری مقدم افزود: با مدیریت صحیح میتوان از حداقل منابع مالی بیشترین بهره برداری را داشت.
وی بر ضرورت توجه به مسائل آبخیزداری بواسطه نقش تاثیرگذار در جلوگیری از سیلاب ها تاکید کرد و افزود: با توجه به وضعیت اقلیمی شهرستان ماسال باید به این موضوع به صورت ویژه داشت.
سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به شهرستان ماسال در راستای اجرای بخشنامه سفر مدیران دستگاه های اجرایی و معاونین استاندار به شهرستان‌ها با هدف تسریع انجام امور، تحقق مطالبات مردم و همچنین پیگیری پیشبرد اهداف دولت صورت گرفته است.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری گیلان