علیرضا شیرعلی نیا مدیر جوان ماسالی توانست عنوان نمایندگی برتر خدمات پس از فروش کشور را کسب نماید.

مهندس علیرضا شیرعلی نیا از جوانان اهل ماسال است که در زمینه فروش خودرو و خدمات پس از فروش محصولات سایپا در پایتخت کشور مشغول به کار است.او طی این سالها توانسته به واسطه خدمات با کیفتی که ارائه داده، به عنوان یکی از بهترین نمایندگی های سایپا در تهران نامی بر سر زبانها بیاندازد.

به همین مناسبت سایت سایپا یدک گفتگویی با این مدیر جوان و کارآفرین ترتیب داده که در ادامه آن را خواهید خواند:

– آقای مهندس شیرعلی نیا خوشحالیم که در خدمت شما هستیم لطفا خودتان را معرفی فرمایید.

با سلام و احترام، علیرضا شیرعلی نیا هستم. تحصیلات بنده در رشته مکانیک و تمام سابقه کاری بنده در حوزه خودرو می باشد. هدف ما خدمت رسانی به مردم و کمک به اعتلای نام و برند سایپا می باشد. نمایندگی ما در ارزیابی های انجام شده رتبه عالی را کسب نمود. در سال ۹۷ بصورت جدی وارد کسب و کار آپشن شده و همکاری تنگاتنگ خود را با واحد آپشن سایپا یدک استارت زده ایم.

–  درخصوص خدماتی که در نمایندگی شما ارائه میشود توضیحاتی بفرمایید.

خدمات نمایندگی شامل فروش خودرو، خدمات گارانتی، تعمیرات، صافکاری و خدمات آپشن می باشد. فعالیت آپشن جز فعال ترین کسب و کارهای ماست و به منظور رضایتمندی مشتریان و ارائه خدمات استاندارد انجام میشود. قطعات آپشن خود را از شرکت سایپایدک تامین می کنیم و تمامی قطعات دارای تاییدیه مهندسی و کیفی بوده و قطعات برقی دارای سوکت فابریک می باشند.

– با توجه به تغییرات بازار و گسترش رقبای تجاری آیا در سال های اخیر تفاوتی در شکل فعالیت نمایندگان ایجاد شده است و رویکرد نمایندگان نسبت به این تغییرات چیست ؟

بصورت مستمر در جلسات هم اندیشی نمایندگان و مدیران سایپا شرکت داریم و راه های بهبود و ارتقا فرآیندها را مورد ارزیابی قرار میدهیم. بطور نمونه فعالیت آپشن یک مزیت و ارزش افزوده است که به نمایندگی برای رقابت با برندهای خودرویی دیگر کمک شایانی می کند. ما قصد داریم نمایندگی خود را تبدیل به یک مرکز مجهز و تخصصی آپشن کنیم و در همین راستا با مدیریت آپشن سایپایدک و کارشناسان آن واحد جلسات متعدد برگزار میکنیم.

– انتظارات جامعه مشتریان چه بوده و در این خصوص چه اقداماتی را انجام داده اید؟

–  نمایندگی ها پیشانی و ویترین شرکت هستند و ما مستقیما جوابگوی مشتریان هستیم و از نیاز آنها مطلع میشویم. نیاز آپشن خریداران خودرو تغیرات زیادی داشته و وسعت درخواست قطعات آپشن و تجهیزات جانبی رشد روزافزونی دارد. ما این نیازها و نقطه نظرات مشتریان را شناسایی و با مدیریت آپشن سایپایدک در میان گذاشته و در جهت تامین و عرضه قطعات درخواستی و اجابت نیاز مشتریان تلاش میکنیم.

–  هدف شما از فعالیت در حوزه آپشن و ارائه خدمات سفارشی سازی چیست؟

نیاز مشتری به آپشن صد در صدی است. مشتری تمایل ندارد به خارج از شبکه نمایندگان مجاز رفته و آپشن نصب کند چون از استاندارد بودن قطعات مطئن نبوده و البته  پیش هم آمده که سیم کشی خودرو آسیب ببیند. هیچ خریدار خودرویی را نداریم که برای خودرو خود آپشن تهیه نکند. بعد از اینکه از سوی گروه سایپا شرکت سایپایدک به عنوان متولی بحث آپشن معرفی گردید ما نیز با اطمینان از کیفیت بالای قطعات آپشن و استاندارد بودن آن نسبت به تامین از شرکت سایپایدک اقدام و به مشتریان عرضه میکنیم.

–  مهمترین مزیت فعالیت آپشن سایپایدک چیست؟

اول اینکه قطعات آپشن شرکتی بوده و اصالت دارند. همگی دارای سریال قطعه، وب و کد ردیابی و شناسایی می باشند. فرآیند پذیرش تا ترخیص جهت خدمات آپشن همانند سایر خدمات در سیستم ثبت می گردد تا منجر به حفظ گارانتی خودرو گردد. مزیت دیگر نیز گارانتی و ضمانت قطعات است که توسط شرکت سایپایدک تضمین شده و ارائه میشود.

–  افق کاری شما در کسب و کار آپشن چه بوده و چه انتظاراتی از سایپایدک دارید؟

ما در سال ۹۷ پس از اخذ مجوز از مدیریت آپشن سایپایدک استارت کار آپشن را خیلی قوی شروع کردیم. در زمینه بازاریابی و فروش، تبیلغات، تامین قطعات مهندسی شده و دارای تاییدیه کیفیت، اجرای دوره های آموزشی نصب و… مواردی است که نیاز دارد مورد توجه شرکت قرار گیرد. امیدواریم سبد محصولات آپشن هر روز کاملتر شود و حتی قطعات تزئینی و ساده نیز در این سبد قرار بگیرد. ارائه خدمات آپشن میتواند کمک زیادی به ایجاد رضایتمندی مشتریان کند.

–  در پایان ضمن تشکر از فرصتی که در اختیار ما گذاشتید اگر صحبتی هستید بفرمایید.

لازم میدانم از مدیران محترم سایپایدک و فروش سایپا تشکر کنم که برای پیشرفت و بهبود خدمات با رهنمودهایشان کمک شایانی داشته و دارند.

نمایندگی شیرعلی نیا در خیابان قزوین (جنوب غرب تهران) واقع بوده و دارای مجوز سطح یک (به منزله امکان پذیرش کلیه خودروهای سایپا) میباشد. مدیر جوان و فعال نمایندگی با انگیزه فراوان بر ارتقا و اجرای طرح های نوین و بهبود خدمت رسانی به مشتریان از جمله کسب و کار آپشن و خودروهای سفارشی اهتمام دارد.

نمایندگی شیرعلی نیا در خیابان قزوین (جنوب غرب تهران) واقع بوده و دارای مجوز سطح یک (به منزله امکان پذیرش کلیه خودروهای سایپا) میباشد