به گزارش تالش فردا، در دومین روز از هفته دولت جشنواره قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فومن با حضور جمعی از مسوولان آغاز شد.

در این مراسم محمود قاسم نژاد نماینده عالی دولت در شهرستان، معاونین سیاسی و عمرانی فرمانداری، جانشین سپاه ناحیه فومن، جمعی از روسای ادارات و اصحاب رسانه حضور داشتند.

گفتنی است جشنواره قصه گویی شامل بخش‌هایی چون قصه ۹۰ ثانیه ای، قصه گویی صحنه ای و همچنین بخش بین الملل است که مهلت دریافت آثار آن تا هفدهم شهریور ماه سال جای ادامه دارد.

فرماندار شهرستان فومن با قدردانی از مربیان کانون پرورش فکری گفت: اینکه چنین فرصتی برای فرزندان این شهر فراهم آورده اید جای قدردانی دارد.

قاسم نژاد توجه به نسل نونهال را که در آینده کشور نقش آفرین هستند حائز اهمیت دانست و گفت: هر اقدام فرهنگی برای نهادینه شدن باید از سن نونهالی آغاز شود.

وی افزود: آموزش باید از سنین کودکی آغاز شود. پرداختن به قصه گویی، تئاتر و نجوم بسیار اثربخش است و باید با استفاده از مربیان کار آزموده آن را به کودکان آموزش دهیم و بر ما مسوولان نیز وظیفه است که امکانات لازم را جهت تقویت امور آموزشی و بهبود فضای کار فراهم آوریم.

فرماندار با اشاره به اثربخشی قصه گویی تصریح کرد: قصه گویی پدران و مادران سبب همگرایی و انسجام خانوادگی می شود و بدیهی ترین اثر قصه این است که اعضای یک خانواده را دور هم جمع می کند.

قاسم نژاد با تاکید بر ضرورت دور هم نشینی خانوادگی و تقویت گفتگو با اعضای خانواده گفت: قصه گویی فرهنگ شفاهی این کشور است و باید فرهنگ شفاهی را با زبان قصه به نسلهای دیگر منتقل کنیم. وی افزود: قصه میتواند ارزشهای یک جامعه را از نسلی به نسل دیگر انتقال دهد.

فرماندار فومن با اشاره به ارزشهای کشور گفت: حفظ خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی، عفاف و حجاب را از جمله باورهای مردم است و با زبان قصه میتوان این ارزشها را به آینده سازان کشور انتقال دهد.

قاسم نژاد قصه را میراث فرهنگی دانست و گفت: قصه پای ثابت خانواده ها از گذشته تا به امروز بوده است.