همزمان با دومین روز از هفته دولت ۷ پروژه جهاد کشاورزی در شهرستان صومعه سرا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

احمد پادیاب با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا دارای ۲۸ هزار هکتار اراضی شالیکاری است که از این میزان ۱۴ هزار هکتار تجهیز و نوسازی اراضی شده اند، افزود: در سال جاری در ۶ روستای این شهرستان طرح تجهیز صورت گرفته که امروز به بهره برداری می رسد.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا با بیان اینکه امروز در روستای میانده به صورت همزمان شش پروژه تجهیز اراضی افتاح می شود، افزود: برای این پروژه ها که ۱۷۵ خانوار از آن بهره مند می شوند بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی هزینه شده است.

وی گفت: حمل و نقل آسان، امکان استفاده از ماشین الات در زمین کشاورزی، کاهش هزینه تولید، کاهش مصرف آب و جلوگیری از پرتی برداشت از مزایای این طرح است.

پادیاب با بیان اینکه طرح انتقال اب کم فشار با لوله پلی اتیلن به طول ۴ کیلومتر با اعتبار ۴۰۰میلیون تومان از اعتبارات ملی در روستای نوخاله اکبری از دیگر پروژه های جهاد کشاورزی است ، تصریح کرد: کاهش هدر رفت آب، توزیع مناسب آب و افزایش محصول از اهداف اجرای این پروژه است.

  • نویسنده : مریم احمدی