photo_2016-12-27_09-55-30

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تالش فردا، برداشت شن از بالادست سد لاستیکی ماسال، مدتهاست که محل تامل و سوال مردم و رسانه هاست. با این وجود تا کنون پاسخی شفاف و دقیق از سوی مسئولین به مردم داده نشده است.
در همین راستا طی تماس با واحد روابط عمومی آب منطقه ای گیلان تماس گرفته و مسئول مربوطه در پاسخ به ابهامات طرح شده در نحوه اجرای پروژه گفت: در دوره ای که پولی و اعتباری نیست طبیعتا کارها با تهاتر انجام می شود. مثلا الان شهرداری رشت ۶۵۰ میلیارد میلیارد خرج داشته. ۴۵۰ میلیاردش از راه های معمول مربوط به ساخت و ساز و امثالهم تامین می شود. باقیمانده را با تهاتر حل میکنند. یعنی به فلان پیمانکار می گویند این کار را انجام بده ما هم زمینی داریم میدهم بفروشی خرج پروژه کنی.
وی افزود: حق شما رسانه ها پرسیدن است و ما هم شما را تشویق میکنیم. اما به هر حال ما به عنوان یک واحد سازمانی عمل میکنیم. شما سوالاتتان را ارسال کنید  به بخش حقوقی میگوییم که بررسی کند. با توجه به گفته ها آنها حق فروش مصالح را دارند.
مسئول پاسخگو در روابط عمومی آب منطقه ای گیلان در خصوص نامه های نوشته شده توسط شهرداری ماسال به ارگان های ناظر در خصوص برداشت غیرمجاز شن از خالکایی گفت: ساماندهی ساحل ها در اختیار شهرداری است اما بستر رودخانه طبیعتا مال شهرداری نیست که دخلی به آنها داشته باشد که حالا می فروشند یا نه. شهرداری که بخش حقوقی دارد و به موارد سو استفاده احتمالی در شهر هم آشنایی دارد، اگر واقعا می خواهد با خلاف برخورد کند جلویش را بگیرد.
وی افزود: چطور اینها در یک حرکت پوپولیستی، که حالا ما میگوییم خیرخواهانه، فقط مساله را رسانه ای میکنند؟ خب اگر تخلف انجام می شود جلویش را بگیرند. شهرداری که ابزارش را دارد. میتواند به مراجع قضایی شهر اطلاع بدهد و جلوی تخلف را بگیرد.
این مقام مسئول در آب منطقه ای گیلان با اشاره به توان رسانه ها در مسایل این چنینی گفت: شما در رسانه خودتان چیزی را می نویسید مطمئن باشید در استان حساسیت ایجاد می کند. بالاخره این گونه مسایل مسایل امنیتی است.
وی در پایان خبرنگار این پایگاه خبری را به ارسال نامه به مدیریت بازرسی و مسئول سواحل و رودخانه های آب منطقه ای دعوت کرد