مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: دهه فجر سال جاری برق دو روستای تالش با انرژی خورشیدی تأمین و ۸۶ خانوار از آن بهره‌مند می‌شوند.

جمشید طالبی امروز در گفت‌وگو یی با اشاره به پروژه‌های دهه فجر اظهار کرد: دهه فجر سال جاری تعداد ۳۶۵ پروژه برق شهری و روستایی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اعتبار پروژه‌های مذکور را مبلغ ۱۷۴ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: پنج پروژه تأمین برق روستایی به مبلغ ۱۰٫۶ میلیارد ریال در دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.

 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و ترانسفورماتورهای هوایی، زمینی و پست کمپکت برای برطرف کردن ضعف برق را از پروژه‌های این شرکت در دهه فجر ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۳۶۰ پروژه شهری و روستایی با اعتبار ۱۶۳ میلیارد ریال دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: به پنج روستای مناطق صعب‌العبور و کوهستان تالش، ماسال و رضوانشهر برق‌رسانی می‌شود.

طالبی ادامه داد: از تعداد روستاهای مذکور، دو روستای ایلکوفی و دریابن تالش با انرژی خورشیدی مورد برق‌رسانی قرار می‌گیرند که در مجموع ۸۶ خانوار روستایی از نعمت روشنایی برق بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه اکنون برق‌رسانی به روستاهای زیر ۱۰ خانوار پس از تأمین اعتبار به ترتیب اولویت و در صورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: طبق سرشماری سال ۸۵، تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سال ۸۹ برقدار شدند و اکنون دو هزار و ۵۴۴ روستای گیلان برق‌دار هستند.