بهمن محمدیاری

آیا واگذاری تیم فوتبال چوکای تالش می تواند با پیاین فعالیتهای سیاسی بهمن محمدیاری همراه باشد؟


 

بهمن محمدیاری هفته گذشته رسما تیم فوتبال چوکای تالش را به تربیت بدنی شهرستان تالش واگذار کرد، تیمی که کمتر کسی است که نداد یاری آن را با هیچ چیز عوض نمی کرد.

پس از حضوری چشم گیر در سیاست منطقه، از جهتی دیگر می توان به حضور در فعالیتهای ورزشی یاری نیز اشاره کرد؛ او سالها به عنوان مدیر تیم چوکا در کنار فعالیتهای سیاسی که داشته نقش آفرینی کرده است.

در طول سی سال اخیر سابقه نداشته بهمن محمدیاری به صورت متوالی دو دوره ی ۴ ساله از سیاست دور باشد، او همواره یا نماینده بوده یا اینکه پس از یک دوره شکست بار دیگر توانسته به مجلس راه یابد.

در این دوره از فعالیتهای سیاسی اش گویا سرنوشتی متفاوت تر از همیشه در انتظارش بود، رد صلاحیت او در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی شوک بزرگی بوده به انتخابات و جامعه سیاسی تالش.

شاید باورش سخت بود، اما بسیاری از افرادی که طی سالیان سال شیوه مدیریت بهمن محمدیاری را مورد نقد قرار داده بودند، پس از قطعی شدن عدم حضور وی در انتخابات، به خالی بودن جای وی در صحنه سیاسی تالش اذعان داشتند.

او چندی پیش اعلام کرده بود که فعالیت های سیاسی اش را همچون گذشته دنبال خواهد کرد و به مانند برخی از افرادی که در گذشته رد صلاحیت شده اند و دوباره برگشته اند، هنوز امیدوار خواهد بود؛ اگر چه شانه هایی وجود دارد که این موضوع را به گونه ای متفاوت بیان می کند.

بسیاری از فعالین سیاسی و انتخاباتی از نقش پر رنگ تیم فوتبال چوکای تالش در موفقیت های بهمن محمدیاری در سیاست سخن می گویند، موضوعی که به نظر می رسد چندان نیز غیر قابل باور نیست.

فاصله بهمن محمدیاری از سیاست می تواند برای یک فرد عادی غیر معقول نباشد اما کسانی که وی را به خوبی می شناسند از این موضوع به خوبی باخبرند که حضور غیر فعال یاری در حوزه ی انتخابیه تالش دلیلی به غیر فاصله گرفتن تدریجی وی از سیاست نخواهد داشت.

بسیاری پس از انتخابات دور گذشته از بهمن محمدیاری به عنوان شخصیتی همچون سید مجتبی عرفانی یاد کرده و برای وی آینده سیاسی همتراز با وی پیش بینی کرده اند.

فروش تیم فوتبال چوکای تالش شاید آخرین اقدام بهمن محمدیاری برای فاصله گرفتن از عرصه سیاسی تالش باشد، عرصه ای که کمتر کسی تصورش را می کرد روزی بهمن محمدیاری را در خود نبیند.

فروش تیم فوتبال چوکای تالش از طرفی و فعالیتهای سیاسی پیوسته بهمن محدیاری در شهر رشت از آغاز دوران جدیدی در زندگی سیاسی بهمن محمدیاری خبر می دهد، به گونه ای که جلساتی که پیشتر در حوزه های انتخابیه تالش برگزار می شد طی سال گذشته در رشت برگزار شده و همه هفته شاهد مراجعه بسیاری از هواداران وی در منزل شخصی اش هستیم.

این آخرین رد پای سیاسی ورزشی بهمن محمدیاری در متطقه تالش به شمار می آمد که به نظر می رسد پیام مهمی را با خود در بر داشته  و آن اینکه بهمن محمدیاری قصد فعالیتهای سیاسی در منطقه تالش را در سر ندارد و یا به عبارتی خوشبینانه تری او خود را برای ورد در انتخابات دور آینده مجلس شورای اسلامی در حوزه ی انتخاباتی رشت آماده می کند.